Vishay/Vitramon VJ0603D680MLAAT
VJ0603D680MLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680MLAAT
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680MLAAT.pdf
Availability of VJ0603D680MLAAT
QUANTITY
VJ0603D680MLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680MLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680MLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680MLAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680MLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680MLAAT Details Description
Related parts for VJ0603D680MLAAT
RES 54.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
07 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HDR 55POS 0.100 SMD datasheet.pdf
RES 450 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 50MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
DUOPL POW FEM CON4P datasheet.pdf
CAP 5600 UF 20% 16 V datasheet.pdf