Yageo NKN3WSJR-73-0R22
NKN3WSJR-73-0R22 picture photo
Mfg. Part Number
NKN3WSJR-73-0R22
Brief Description
RES 0.22 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
NKN3WSJR-73-0R22.pdf
Availability of NKN3WSJR-73-0R22
QUANTITY
NKN3WSJR-73-0R22 Order Process
Ship out your order
Specifications of NKN3WSJR-73-0R22
Internal Part NumberEIS-NKN3WSJR-73-0R22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NKN3WSJR-73-0R22
Related LinksNKN3WSJR, NKN3WSJR-73-0R22 Datasheet, Yageo Distributor
NKN3WSJR-73-0R22 Details Description
Related parts for NKN3WSJR-73-0R22
FIXED IND 68UH 620MA 370 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 32A TO-247AC datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 2POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND QUINT 28-PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
POWER RATED MULTI-CHAN RACEWAY B datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf