Vishay/Vitramon VJ0603D680MLAAT
VJ0603D680MLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680MLAAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680MLAAT.pdf
Availability of VJ0603D680MLAAT
QUANTITY
VJ0603D680MLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680MLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680MLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680MLAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680MLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680MLAAT Details Description
Related parts for VJ0603D680MLAAT
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 150A B42 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=1500FT datasheet.pdf
SHELF FIXED 17.8X17.8X1.3" BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf