Vishay/Vitramon VJ0603D6R2CLAAC
VJ0603D6R2CLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R2CLAAC
Brief Description
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R2CLAAC.pdf
Availability of VJ0603D6R2CLAAC
QUANTITY
VJ0603D6R2CLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R2CLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R2CLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R2CLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R2CLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R2CLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D6R2CLAAC
IC REG LDO 5V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16-POS SIDE datasheet.pdf
12 AWG SOLID BC SGPVC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6+PE INLINE SKT CRMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MMIC AMP LNA GAAS 24SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf