Vishay/Vitramon VJ0603D6R2CXXAC
VJ0603D6R2CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R2CXXAC
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R2CXXAC.pdf
Availability of VJ0603D6R2CXXAC
QUANTITY
VJ0603D6R2CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R2CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R2CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R2CXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R2CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R2CXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D6R2CXXAC
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 676FBGA datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 58V PANEL MNT datasheet.pdf
IC SENSOR SIGNAL COND 16SSOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 25W datasheet.pdf