Vishay/Vitramon VJ0603D6R2DXPAC
VJ0603D6R2DXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R2DXPAC
Brief Description
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R2DXPAC.pdf
Availability of VJ0603D6R2DXPAC
QUANTITY
VJ0603D6R2DXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R2DXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R2DXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R2DXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R2DXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R2DXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D6R2DXPAC
SWITCH ACTUATOR L42 BLK datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
IC LIU E1/T1/J1 3.3V 144-ELQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11 OHM 1% 30W datasheet.pdf
MICRO WR SDL SCREW/RVT MNT NAT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
POT 15 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf