Vishay/Vitramon VJ0603D6R8BLBAP
VJ0603D6R8BLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R8BLBAP
Brief Description
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R8BLBAP.pdf
Availability of VJ0603D6R8BLBAP
QUANTITY
VJ0603D6R8BLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R8BLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R8BLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R8BLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R8BLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R8BLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D6R8BLBAP
FLEX CABLE - AFG06A/AF06/AFG06A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL ARM/KEIL TOOLS LM3S1000 datasheet.pdf
IC SWITCH DETECT SPI 32-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf