CTS Electronic Components 767163330GPTR13
767163330GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767163330GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163330GPTR13.pdf
Availability of 767163330GPTR13
QUANTITY
767163330GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163330GPTR13
Internal Part NumberEIS-767163330GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163330GPTR13
Related Links7671633, 767163330GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163330GPTR13 Details Description
Related parts for 767163330GPTR13
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT PIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 5A TO220AB datasheet.pdf
MOUNT ADAPTER 80GK datasheet.pdf
LED 2X4MM BI-LVL RD,RD TINT DIFF datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf