Vishay/Vitramon VJ0603D6R8BXXAC
VJ0603D6R8BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R8BXXAC
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R8BXXAC.pdf
Availability of VJ0603D6R8BXXAC
QUANTITY
VJ0603D6R8BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R8BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R8BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R8BXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R8BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R8BXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D6R8BXXAC
CONN HEADER 2MM SNGL STR 18POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 1BIT SC70-5 datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 3W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 700MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf