Vishay/Vitramon VJ0603D6R8CLCAJ
VJ0603D6R8CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R8CLCAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R8CLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D6R8CLCAJ
QUANTITY
VJ0603D6R8CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R8CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R8CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R8CLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R8CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R8CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D6R8CLCAJ
FUSE BLOCK CART 300V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 105MM datasheet.pdf