Vishay/Vitramon VJ0603D6R8CXPAP
VJ0603D6R8CXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R8CXPAP
Brief Description
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R8CXPAP.pdf
Availability of VJ0603D6R8CXPAP
QUANTITY
VJ0603D6R8CXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R8CXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R8CXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R8CXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R8CXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R8CXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D6R8CXPAP
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH MEM 32-QFN datasheet.pdf
CABLE PERIPHERAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 230MW SC59 datasheet.pdf
4.2MM WTB HDR VT W/O MNTFLG datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 5A TO220 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf