Vishay/Vitramon VJ0603D6R8DXBAJ
VJ0603D6R8DXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R8DXBAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R8DXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D6R8DXBAJ
QUANTITY
VJ0603D6R8DXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R8DXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R8DXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R8DXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R8DXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R8DXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D6R8DXBAJ
CON HEADER 1.27MM 80POS R/A datasheet.pdf