Vishay/Vitramon VJ0603D750JLXAR
VJ0603D750JLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750JLXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750JLXAR.pdf
Availability of VJ0603D750JLXAR
QUANTITY
VJ0603D750JLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750JLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750JLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750JLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750JLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750JLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D750JLXAR
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 32VAC/VDC 5PK BOX datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V JB 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 24SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W DO213AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf