Vishay/Vitramon VJ0603D750JXBAJ
VJ0603D750JXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750JXBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750JXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D750JXBAJ
QUANTITY
VJ0603D750JXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750JXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750JXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750JXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750JXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750JXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D750JXBAJ
FUSE BOARD MOUNT 3A 24VDC 0402 datasheet.pdf
DAUGHTERCARD DAA SI3056/SI3010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
MOTORIZED READER datasheet.pdf
NS RUNTIME KIT W/ LICENSE datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 15A datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 80MSPS 40VQFN datasheet.pdf
IC CAR RADIO RX AM/FM/HD 40QFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB CP datasheet.pdf
MS27467T13B98SN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf