Vishay/Vitramon VJ0603D750KLCAJ
VJ0603D750KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750KLCAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750KLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D750KLCAJ
QUANTITY
VJ0603D750KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750KLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D750KLCAJ
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CASE PIN REPLACEMENT KS42 2EA datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
UPS SMART RACKMOUNT AVR USB DB9 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RJ45 PLUG LOCK-IN DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CASE PLSTC BLACK 46.6"LX16.72"W datasheet.pdf