Vishay/Vitramon VJ0603D820FLBAT
VJ0603D820FLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820FLBAT
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820FLBAT.pdf
Availability of VJ0603D820FLBAT
QUANTITY
VJ0603D820FLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820FLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820FLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820FLBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820FLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820FLBAT Details Description
Related parts for VJ0603D820FLBAT
DIODE ZENER 36V 200MW UMD2 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 6POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator S2Cwire Dimming 30mA Backlight 10-SC70JW datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS WALL MNT SKT datasheet.pdf