Vishay/Vitramon VJ0603D820FXXAJ
VJ0603D820FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820FXXAJ
Brief Description
CAP CER 82PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D820FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D820FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D820FXXAJ
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FUSE 125A 690V CLASS AM datasheet.pdf
LAMP INCAND B-3 1/2 MINI FLANGE datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE FABRIC 19.1MMX4.6M datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf