Vishay/Vitramon VJ0603D820JLAAJ
VJ0603D820JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820JLAAJ
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820JLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D820JLAAJ
QUANTITY
VJ0603D820JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820JLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D820JLAAJ
CAP CER 4.7UF 50V Y5V 1210 datasheet.pdf
SSD 56GB 2.5" UATA datasheet.pdf
IC DIFF RCVR DUAL HS 8VSSOP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 36SOJ datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
HIGHSPEED CONN 1.27 VERT DIP datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WPG-M50 CABLE GLAND PA BLA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf