Vishay/Vitramon VJ0603D820JXCAT
VJ0603D820JXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820JXCAT
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820JXCAT.pdf
Availability of VJ0603D820JXCAT
QUANTITY
VJ0603D820JXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820JXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820JXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820JXCAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820JXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820JXCAT Details Description
Related parts for VJ0603D820JXCAT
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT MOB COIL 1/4 37-40MHZ datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER INV 6XSON datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf