Vishay/Vitramon VJ0603D820JXXAJ
VJ0603D820JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820JXXAJ
Brief Description
CAP CER 82PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D820JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D820JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D820JXXAJ
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.5A SCH6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
MINI-FIT RCPT 4 CKT FOR HIGH T datasheet.pdf
BOARD BREAKOUT FXLN8372Q datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN FPC 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf