Vishay/Vitramon VJ0603D820KXAAR
VJ0603D820KXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820KXAAR
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820KXAAR.pdf
Availability of VJ0603D820KXAAR
QUANTITY
VJ0603D820KXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820KXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820KXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820KXAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820KXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820KXAAR Details Description
Related parts for VJ0603D820KXAAR
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
FUSE CERM 1.6A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL Y,G,R,G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf