Vishay/Vitramon VJ0603D910FLBAR
VJ0603D910FLBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910FLBAR
Brief Description
CAP CER 91PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910FLBAR.pdf
Availability of VJ0603D910FLBAR
QUANTITY
VJ0603D910FLBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910FLBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910FLBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910FLBAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910FLBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910FLBAR Details Description
Related parts for VJ0603D910FLBAR
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS R/A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.3A SYNC 6SON datasheet.pdf
IC DAC 13BIT 5V SERIAL 8-UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 495MA 320 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf