Vishay/Vitramon VJ0603D910JXCAR
VJ0603D910JXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910JXCAR
Brief Description
CAP CER 91PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910JXCAR.pdf
Availability of VJ0603D910JXCAR
QUANTITY
VJ0603D910JXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910JXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910JXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910JXCAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910JXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910JXCAR Details Description
Related parts for VJ0603D910JXCAR
CONN HEADER 2POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
BIN PLASTIC BLK 4.88"L X 8.88"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IE-MINIMC/LFPT, TP-TX/SSFX-SM155 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf