Vishay/Vitramon VJ0603D910JXXAJ
VJ0603D910JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910JXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 91PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D910JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D910JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D910JXXAJ
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 17 POS .137 SMD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDG 1.5A 1000V RB-15 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS FEMALE R/A CRIMP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf