Vishay/Vitramon VJ0603D910JXXAR
VJ0603D910JXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910JXXAR
Brief Description
CAP CER 91PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910JXXAR.pdf
Availability of VJ0603D910JXXAR
QUANTITY
VJ0603D910JXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910JXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910JXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910JXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910JXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910JXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D910JXXAR
ROUND SPACER 0.125" NYLON 13/16" datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 550MA 480 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN CONTACT FOR 8483/8484 PLUGS datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
XCEDE 4W 4PVH 4COL datasheet.pdf