Vishay/Vitramon VJ0603D9R1BXAAP
VJ0603D9R1BXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1BXAAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1BXAAP.pdf
Availability of VJ0603D9R1BXAAP
QUANTITY
VJ0603D9R1BXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1BXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1BXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1BXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1BXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1BXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D9R1BXAAP
IC OPAMP GP 110KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC COUNTER/DIVIDER BINRY 14TSSOP datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT R/A 10POS TIN TAB datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADVANCED SRV DEV TAG UPG datasheet.pdf
LACING TAPE GLASS YARN PTFE WHT datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
BLT 5.08/02/180F SN BK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5MM datasheet.pdf