Vishay/Vitramon VJ0603D9R1BXPAJ
VJ0603D9R1BXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1BXPAJ
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1BXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D9R1BXPAJ
QUANTITY
VJ0603D9R1BXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1BXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1BXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1BXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1BXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1BXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D9R1BXPAJ
NUT DRIVER HEX SCKT 3/16" 9.3" datasheet.pdf