Vishay/Vitramon VJ0603D9R1BXXAJ
VJ0603D9R1BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1BXXAJ
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D9R1BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D9R1BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D9R1BXXAJ
IC REG BUCK 12V 3A TO263-7 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC 8051 MCU 4K FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
FAN HEATER 60W 2.5A 5.5" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
DIODE RECTIFIER 800V 8A DPAK datasheet.pdf