Vishay/Vitramon VJ0603D9R1CXBAP
VJ0603D9R1CXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1CXBAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1CXBAP.pdf
Availability of VJ0603D9R1CXBAP
QUANTITY
VJ0603D9R1CXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1CXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1CXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1CXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1CXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1CXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D9R1CXBAP
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 38.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
25+25 DIL HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 250MA 3W datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf