Vishay/Vitramon VJ0603D9R1DXPAC
VJ0603D9R1DXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1DXPAC
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1DXPAC.pdf
Availability of VJ0603D9R1DXPAC
QUANTITY
VJ0603D9R1DXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1DXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1DXPAC
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1DXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1DXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1DXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D9R1DXPAC
CABLE BNC MALE RG59B/U 15FT datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC DUAL RS-232 PORT 48-SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 QUAD 16NSOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 8A TO220AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 16.38MM datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf