Vishay/Vitramon VJ0603Y103KNAAO00
VJ0603Y103KNAAO00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y103KNAAO00
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y103KNAAO00.pdf
Availability of VJ0603Y103KNAAO00
QUANTITY
VJ0603Y103KNAAO00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y103KNAAO00
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y103KNAAO00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y103KNAAO00
Related LinksVJ0603Y1, VJ0603Y103KNAAO00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y103KNAAO00 Details Description
Related parts for VJ0603Y103KNAAO00
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight, Camera Flash 8-MLF (2x2) datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 32MLF datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 940POS GOLD datasheet.pdf
FILTER EMI 5.0 PF C TYPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 3.16M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HAN 3 EMC BASE SURFACE 1 datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf