Vishay/Vitramon VJ0603Y104KXXAP
VJ0603Y104KXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y104KXXAP
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y104KXXAP.pdf
Availability of VJ0603Y104KXXAP
QUANTITY
VJ0603Y104KXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y104KXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y104KXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y104KXXAP
Related LinksVJ0603Y, VJ0603Y104KXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y104KXXAP Details Description
Related parts for VJ0603Y104KXXAP
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
INDICATOR PANEL SPLASH PROOF AMB datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.5V USP-3 datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
FUSE VF/A TELE-GARD 350A 170VDC datasheet.pdf
ANT YAGI VHF ELEM P1504 DIPOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf