Vishay/Vitramon VJ0603Y223KNAAO00
VJ0603Y223KNAAO00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y223KNAAO00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y223KNAAO00.pdf
Availability of VJ0603Y223KNAAO00
QUANTITY
VJ0603Y223KNAAO00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y223KNAAO00
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y223KNAAO00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y223KNAAO00
Related LinksVJ0603Y2, VJ0603Y223KNAAO00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y223KNAAO00 Details Description
Related parts for VJ0603Y223KNAAO00
IDC CABLE-APR34A/ AE34G / APR34A datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
LED 7SEG .60" SGL 565NM GRN CA datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 30A IN LINE datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf