Vishay/Vitramon VJ0603Y332KXAAC
VJ0603Y332KXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y332KXAAC
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y332KXAAC.pdf
Availability of VJ0603Y332KXAAC
QUANTITY
VJ0603Y332KXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y332KXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y332KXAAC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y332KXAAC
Related LinksVJ0603Y, VJ0603Y332KXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y332KXAAC Details Description
Related parts for VJ0603Y332KXAAC
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 4V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT BLOCK 1NO+1NC AG Q datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 2.3A 6TSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CABLE CAT6E 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCD-THR 3.81/30/90G 1.5SN BK datasheet.pdf
IC BUFFER/DRIVER OCTAL 20CERDIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PST 30A 30V datasheet.pdf