Vishay/Vitramon VJ0805D100GLAAP
VJ0805D100GLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100GLAAP
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100GLAAP.pdf
Availability of VJ0805D100GLAAP
QUANTITY
VJ0805D100GLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100GLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100GLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100GLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100GLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100GLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D100GLAAP
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32TSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
C/A 50/125UM RIS MTRJ 10M1 datasheet.pdf
SWITCH DIP 2POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE XLR 5POS SLDR datasheet.pdf