Vishay/Vitramon VJ0805D100GLBAC
VJ0805D100GLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100GLBAC
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100GLBAC.pdf
Availability of VJ0805D100GLBAC
QUANTITY
VJ0805D100GLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100GLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100GLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100GLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100GLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100GLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D100GLBAC
DIODE ZENER 3.9V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
CUT OFF PLUNGER RETAINER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/11/180G 3.2SN BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf