Vishay/Vitramon VJ0805D100GXCAP
VJ0805D100GXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100GXCAP
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100GXCAP.pdf
Availability of VJ0805D100GXCAP
QUANTITY
VJ0805D100GXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100GXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100GXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100GXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100GXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100GXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D100GXCAP
IC FPGA 804 I/O 1156FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 3.6K OHM 0606 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 580MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
762MM EURO HDR VERT MTG ENDS 9C datasheet.pdf