Vishay/Vitramon VJ0805D100GXXAP
VJ0805D100GXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100GXXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100GXXAP.pdf
Availability of VJ0805D100GXXAP
QUANTITY
VJ0805D100GXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100GXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100GXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100GXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100GXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100GXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D100GXXAP
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 5A SILVER QC 125V datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -45DB datasheet.pdf
IC RECLOCKER HOTLINK II 256LBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL datasheet.pdf