Vishay/Vitramon VJ0805D100JLAAJ
VJ0805D100JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100JLAAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100JLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D100JLAAJ
QUANTITY
VJ0805D100JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100JLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D100JLAAJ
ACTUATOR MAGNET .182" DIAMETER datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SENS FIBER HEAT RES 350DEG C 5M datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 11POS 5MM BLK datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
UNIVERSAL CABLE GRIP BLK 7 GRIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf