Vishay/Vitramon VJ0805D100JLAAP
VJ0805D100JLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100JLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100JLAAP.pdf
Availability of VJ0805D100JLAAP
QUANTITY
VJ0805D100JLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100JLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100JLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100JLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100JLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100JLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D100JLAAP
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY OPTOMULTIFUNC 120MA 8FLTPK datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC FPGA 448 I/O 668FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 15.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 247MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 120W datasheet.pdf