Vishay/Vitramon VJ0805D100KLAAC
VJ0805D100KLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100KLAAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100KLAAC.pdf
Availability of VJ0805D100KLAAC
QUANTITY
VJ0805D100KLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100KLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100KLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100KLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100KLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100KLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D100KLAAC
RES 16.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 190A Y4-M6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2734Y datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 62 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS datasheet.pdf