Vishay/Vitramon VJ0805D100KLCAC
VJ0805D100KLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100KLCAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100KLCAC.pdf
Availability of VJ0805D100KLCAC
QUANTITY
VJ0805D100KLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100KLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100KLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100KLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100KLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100KLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D100KLCAC
LED SS GREEN DIFFUSED LP PCB 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
SENS PROX IND AC NO/NC 15MM NPT datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS W/ STRAIN RLF datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
IC RF NETWORK PROC 8CH 40VQFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 1005 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A 5SOT23 datasheet.pdf