Amphenol Industrial ACA3108E16-10SBF80
ACA3108E16-10SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
ACA3108E16-10SBF80
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 3C 3#12 SKT PLUG RTANG
Datasheet Download
ACA3108E16-10SBF80.pdf
Availability of ACA3108E16-10SBF80
QUANTITY
ACA3108E16-10SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACA3108E16-10SBF80
Internal Part NumberEIS-ACA3108E16-10SBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACA3108E16-10SBF80
Related LinksACA3108E1, ACA3108E16-10SBF80 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACA3108E16-10SBF80 Details Description
Related parts for ACA3108E16-10SBF80
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 20MA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 11 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.4V SNT-4A datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 8A 5.8 MOHM SMD datasheet.pdf