Vishay/Vitramon VJ0805D100KLCAC
VJ0805D100KLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100KLCAC
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100KLCAC.pdf
Availability of VJ0805D100KLCAC
QUANTITY
VJ0805D100KLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100KLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100KLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100KLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100KLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100KLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D100KLCAC
RES 42.2 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 404 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CABLE TWINAXIAL 20AWG 500' datasheet.pdf
BLACK SPEAKER 4 OHM 5 WATT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 30W 9V OUTPUT CHAS datasheet.pdf