Vishay/Vitramon VJ0805D100MLBAC
VJ0805D100MLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100MLBAC
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100MLBAC.pdf
Availability of VJ0805D100MLBAC
QUANTITY
VJ0805D100MLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100MLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100MLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100MLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100MLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100MLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D100MLBAC
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 75 50/CD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39K OHM 1606 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 375MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/.125 CLIP TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.16K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 12V 83MA OUT datasheet.pdf