Vishay/Vitramon VJ0805D100MXBAC
VJ0805D100MXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100MXBAC
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100MXBAC.pdf
Availability of VJ0805D100MXBAC
QUANTITY
VJ0805D100MXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100MXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100MXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100MXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100MXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100MXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D100MXBAC
HDC-C-HD-SM0.5AG 100/PK datasheet.pdf
IC CLK BUFF 10OUT SDRAM 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC LI-ION/POL CHARGE MGMT 20-QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SPIFLASH 128M-BIT 4KB UNIFORM SE datasheet.pdf
INTERFACE USB C GEN1 QFNS 48 datasheet.pdf
HEATSINK LOW PROFILE datasheet.pdf
FAN IMPELLER 175X69MM 24V datasheet.pdf