Vishay/Vitramon VJ0805D101JLPAR
VJ0805D101JLPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101JLPAR
Brief Description
CAP CER 100PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101JLPAR.pdf
Availability of VJ0805D101JLPAR
QUANTITY
VJ0805D101JLPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101JLPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101JLPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101JLPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101JLPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101JLPAR Details Description
Related parts for VJ0805D101JLPAR
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC PSRAM 64MBIT 70NS 54VFBGA datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROTECTIVE TUBE M3 FIBER 1.5M datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
R/A REC POWER BLADE datasheet.pdf
EVAL BOARD NE678M04 datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf