Vishay/Vitramon VJ0805D101JLXAR
VJ0805D101JLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101JLXAR
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101JLXAR.pdf
Availability of VJ0805D101JLXAR
QUANTITY
VJ0805D101JLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101JLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101JLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101JLXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101JLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101JLXAR Details Description
Related parts for VJ0805D101JLXAR
KIT ENG GOLDEN DRAGON LED RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
AMBIENT LIGHT SENSOR 0805 SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 300MA 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf