Vishay/Vitramon VJ0805D101MLCAT
VJ0805D101MLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D101MLCAT
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D101MLCAT.pdf
Availability of VJ0805D101MLCAT
QUANTITY
VJ0805D101MLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D101MLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D101MLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D101MLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D101MLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D101MLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D101MLCAT
PANEL SIDE 49X16X.05" BE/GY 1/PR datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 28V 22W TO270-4 datasheet.pdf
SC SIMPLX/MT-RJ 30M1 C/A datasheet.pdf
DURA-RACE 3" BLACK 150' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 374 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf