Vishay/Vitramon VJ0805D110GXBAC
VJ0805D110GXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110GXBAC
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110GXBAC.pdf
Availability of VJ0805D110GXBAC
QUANTITY
VJ0805D110GXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110GXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110GXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110GXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110GXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110GXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D110GXBAC
RES SMD 4.42 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
XPX DIFF GAUGE VACCUM GAUGE datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/05/180G SN GN BX datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf